Järvamaa lauamängude mitmevõistlus 27 NovemberNov. 2022 10:00 - 17:00 UTC

Järvamaa 2022.a. lauamängude mitmevõistluse meistrivõistluste

J U H E N D

EESMÄRK:

Hoogustada lauamängude harrastamist Järvamaal ja kogu Eestimaal.

Selgitada välja Järvamaa 2022.a. meistrid ja paremusjärjestus, mis on ühtlasi Eesti Karikavõistluste (KV) III etapp, vastavalt Eesti 2022.a. KV üldjuhendile.

AEG, KOHT ja REGISTREERIMINE:

Järvamaa 2022.a. lauamängude (male, kabe, koroona, lauatennis) mitmevõistluse

meistrivõistlused (MV) toimuvad 27. november 2022 a. algusega kell 10.00 Koeru KK võimla. Eelregistreerimine aadressil urmas.virves@mail.ee või telefonil 58363854 (Urmas Virves) Osavõtumaks: täiskasvanud võistlejad 5 €

Võistlusmaksu saab tasuda kohapeal sularahas

OSAVÕTJAD ja PROGRAMM:

Võistlema lubatakse sportlasi, kes tunnevad ja austavad võistlusmäärusi ning on täitnud kõik õistlusjuhendis kehtestatud tingimused.

Võistlusklassid:

- tüdrukud U18 (sündinud 2004 ja hiljem)

- naised 19-54aastased (sündinud 2003 - 1968) - naisveteranid 55+ (sündinud 1967 ja varem)

- poisid U18 (sündinud 2004 ja hiljem) - mehed 19-59 a. (sündinud 2003-1963)

- meesveteranid 60+ ( sündinud 1962 ja varem)

KORRALDAMINE ja TULEMUSTE ARVESTAMINE:

Võistluste ettevalmistamist ja läbiviimist korraldab MTÜ Koeru Spordiklubi, peakohtunik Guido Trees. Rakendatakse Eestis kehtivaid male, kabe, koroona ja lauatennise võistlusmäärusi.

Tüdrukud, naised ja naisveteranid mängivad koos šveitsi süsteemis 7 vooru (kui osalejaid on vähem, siis toimub võistlus turniirisüsteemis).

Poisid, mehed ja meesveteranid mängivad šveitsi süsteemis 7 vooru. Üks kohtumine koosneb kahest male ja kabe partiist mõtlemisajaga males mõlemale võistlejale 5 minutit ja kabes 3 minutit, kahest geimist koroonas ja kahest setist lauatennises 11 punktini (kahe punktilise vahega).

Paremusjärjestus määratakse punktide kogusummaga, kusjuures võit igas mänguliigis annab 1, viik 0,5 ja kaotus

0 punkti. Võrdsete punktide korral šveitsi süsteemis kasutatakse Bucholzim koefitsienti, järgneb Bergeri ja progresseeruv koefitsient. Turniirisüsteemis on võrdsete kogutud punktide korral tähtsaim omavaheline mäng (või omavahelistes mängudes - kohtumistes kogutud punktid), võrdsuse korral Bergeri koefitsient.

INVENTAR

Igal võistlejal kaasa võtta koroona kii, lauatennise pall ja reket, vahetusjalatsid ja sportlik riietus.

AUTASUSTAMINE

Iga vanuseklassi kolme paremat (Järvamaa sportlast) autasustatakse Järvamaa MV medali jadiplomiga.

ÜLDISELT

Tervisliku seisundi eest vastutab võistlustel iga sportlane ise.

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab korraldaja, koos kohtunikekoguga tuginedes võistlusmäärustele.

Koostas: Urmas Virves (58363854)