Järva Valla Sport

IX Alar Ainumäe mälestusvõistlused (naised), Aravete Rannavolle 3. etapp

IX Alar Ainumäe mälestusvõistlused (naised), Aravete Rannavolle 3. etapp 14 JuuliJuuli 2023 18:00 - 21:00 UTC

XXXIV Aravete Rannavolle juhend

EESMÄRK:          Aravete Rannavolle 2023 eesmärgiks on propageerida liikuvat eluviisi, laiendada rannavolle kandepinda, jätkata  Aravete Rannavolle turniiride pikaaegset traditsiooni ja pakkuda võistlusväljendit rannavollet harrastavatele nais- ja meesmängijatele.

OSALEMINE:      Igale etapile registreeritakse max. 12 võistkonda. Osalema oodatakse kõiki rannavollet harrastavaid mängijaid. Võistluspaare võib moodustada igas vanuses ja mõlemast soost mängijatest, kusjuures eraldi arvestust peetakse kokkuvõttes Järvamaa võistkondade vahel. Järvamaa arvestuses saavad osaleda võistkonnad, kelle mõlemad mängijad kas: elavad, töötavad või õpivad Järvamaal, on sündinud Järvamaal, on mõne Järvamaa Spordiklubi liikmed või on esindanud käesoleval hooajal mõnda Järvamaa omavalitsuse või Spordiklubi võrkpallivõistkonda.  Osalemine on iga mängija omal vastutusel. Oma tervisliku seisundi eest vastutab iga mängija ise. Soovituslik on läbida eelnevalt tervisekontroll ning omada tervisekindlustus.

SÜSTEEM, PAREMUSJÄRJESTUSE MÄÄRAMINE:              34. Aravete rannavolle mängitakse 4 etapilisena, kusjuures 3.etapp mängitakse IX Alar Ainumäe mälestusturniirina, kus põhiturniirile eelneval päeval reede õhtul toimub naiste turniir King of the Court formaadis ja pühapäeval turniir segapaaridele. 3 esimest etappi mängitakse turniirisüsteemis, viimane 4.etapp aga King of the Court formaadis. Kolmel esimesel etapil mängitakse kuni 7 võistkonna puhul ühes grupis turniirisüsteemis,     8 - 12 võistkonna puhul   2-s alagrupis turniirisüsteemis ja seejärel jätkatakse kohamängudega. Alagruppide võitjad pääsevad otse poolfinaaIi, alagruppide 2. ja 3. koha saavutanud võistkonnad selgitavad veerandfinaalis risti mängimise printsiibil 2 ülejäänud poolfinaali pääsenud võistkonda. Poolfinaalis kohtuvad alagruppide võitjad  veerandfinaalide võitjatega, kusjuures mängitakse risti alagrupis kõrgema koha saavutanud võistkonnaga (poolfinaalis ei kohtu samas alagrupis mänginud 1. ja 2. koht).  Alagrupiturniiride, veerandfinaalide ja poolfinaalide iga kohtumine mängitakse kuni 21 punktini (poolte vahetus iga 7 punkti), kusjuures iga mäng peab lõppema vähemalt 2 punktilise vahega. Finaal ja III-IV koha mäng mängitakse parem 3-st geimist, iga geim 15 punktini ja vajadusel 3. geim 11 punktini (vähemalt 2 punktiline vahega, poolte vahetus iga 5 punkti). Soovi korral on võimalik välja mängida ka turniiri tagumised kohad, kusjuures kohtuvad alagruppide vastava koha saavutanud võistkonnad. Turniirisüsteemis mängimisel annab iga mängu võit võistkonnale 2 punkti, kaotus 1 punkti, loobumine 0 punkti. Kui mitu võistkonda on kogunud võrdse arvu punkte, otsustab paremusjärjestuse üldine punktide vahe. Võrdsete punktide vahe korral otsustab omavaheliste mängude punktide vahe.  Aravete Rannavolle üldise paremusjärjestuse määramisel summeeritakse kõigi 4 etapi punktid, kusjuures 1.koht etapil annab võistkonnale 25 punkti, II koht 22 punkti, III koht 20 punkti, 4. koht 18 punkti, 5.koht 16 punkti, 6.koht 15 punkti jne. Võistluse katkestamine annab antud turniiri viimase koha punktid vaatamata turniiritabeli hetkeseisule, kusjuures mängitud mängude tulemusi ei tühistata. Kui võistkonnad jäävad kohti jagama, siis saavad mõlemad vastava koha kõrgemad punktid (näit 5. ja 6. koht e VF kaotajad saavad mõlemad 16 punkti). Võrdsete punktide korral kokkuvõttes otsustab üldise paremusjärjestuse koht viimasel etapil.

VÕISTLUSREEGLID:         Kõik mängud mängitakse rahvusvaheliste rannavõrkpalli võistlusmääruste järgi.

AUTASUSTAMINE:          igal turniiril autasustatakse 3 paremat võistkonda ja võimalusel loositakse mängijate vahel eriauhindu. Aravete Rannavolle 2023 kokkuvõttes autasustatakse 3 paremat võistkonda ja Järvamaa arvestuse 3 paremat võistkonda karikatega ja mängijaid meenetega. Parimaid võistkondi üldkokkuvõttes ja Järvamaa arvestuses ning viimase King of the Courti võitjaid autasustatakse KUSTI NÕLVAKU, MART TIISAARE, URMAS PIIGI ja DMITRI KOROTKOVI poolt eriauhindadena välja pandud võistlussärkidega ning lisaks loositakse võimaluse korral osalejate vahel välja eriauhindu.

XXXIV ARAVETE RANNAVOLLE toetajad: CRAMO, CRAFT, RAKVERE METSAÜHISTU, WEBER/SAINT-GOBAIN, JÄÄGRI VILLA, JÄRVA VALLA SPORDIKESKUS

REGISTREERIMINE, KOHTUNIKUD, OSAVÕTUTASU:       Registreerimine Aravete Rannavollest osavõtuks tuleb võistkondadel teha aadressil taavi.leinart@gmail.com (mängija nimi, sünniaasta, klubi/omavalitsus/maakond) hiljemalt võistluspäevale eelneva päeva kella 12.00-ks ja eelistatuks on varem registreerunud võistkonnad. Kui võistkondi on rohkem kui 12, siis hilisemad registreerijad jäävad ootelistile ja info osalemisvõimaluse kohta avaldatakse neile hiljemalt mängueelse päeva kella 15.00-ks.

NB! Kui turniirile ei õnnestu korraldajatel leida väljaspoolt vilemehi, siis peavad võistkonnad olema valmis mänge ise vilistama.

Osavõtutasu igast etapist on võistkonnale 10.-eurot ja see tuleb tasuda kohapeal antud turniiri korraldajale. Osavõtutasu kasutatakse turniiri paremaks läbiviimiseks.

Pärast turniiri on osalejatel võimalus pesemiseks Aravete Spordihoones. Kohapeal on vesi suurema liiva mahapesemiseks ja vajadusel keha jahutamiseks. WC ja riietumisvõimalus Aravete Kultuurimajas, kauplus 200 m.

LISAINFO, TULEMUSED: Aravete Rannavolle fb lehelt ja Järva valla Spordikeskuse kodulehelt ja fb lehelt. Kõik võistluse käigus tekkinud probleemid lahendab peakohtunik Taavi Leinart, tel. 56616325