Järva Valla Sport

Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2023 võitjad on selgunud

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2023 lõplik paremusjärjestus selgus 25.aprillil Imavere Spordihoones peetud kohamängudes ja kulmineerus väga tulise ja pingelise finaalkohtumisega Aravete I ja Käravete võistkondade vahel. Põhiturniiri  28 mängu toimusid meie valla Aravete, Imavere, Koeru, Järva-Jaani ja Koigi  Spordihoonetes. Kokku osales 36 võistlusmängus 8 segavõistkonda 86 mängijaga, kellest 28 olid naised ja 6 60+ mehed.

Viimasel võistluspäeval olid  Imavere Spordihoones koos kõik 8 segavõistkonda, et vastavalt põhiturniiril saavutatud kohale selgitada välja selle aasta võrkpalli saaliturniiri lõplikud kohad.  Kohtadele 5.- 8. võitsid poolfinaalides  Aravete II Amblat 2:0 ja Järva Vallavalitsus Imaveret 2:1. 7.-8.koha mängus alistas Imavere Ambla võistkonna 2:0 ja 5.-6.koha kohtumises Aravete II Järva Vallavalitsuse võistkonna 2:1.  Põhiturniiri esineliku poolfinaalkohtumistes võitis Aravete I  Järva –Jaani võistkonda 2:0 ja Käravete Koeru võistkonda samuti 2:0. Pronksmedalimängus kohtusid  Järva-Jaani ja Koeru ning  võitjana väljusid sellest kohtumisest Järva-Jaani mängijad, kes esmakordselt valla võrkpalli Rahvaliiga ajaloos suutsid end pjedestaalile võidelda. Tulises finaalkohtumises olid taas vastamisi ka eelmisel aastal finaalis kohtunud Aravete I ja Käravete ja kuigi  Aravete I  suutis tiitlit kaitsta, siis seda eelmise aastaga võrreldes ikkagi vägagi pingelisemas kohtumises. Käravete oli revanšiks igatahes valmis ja võitis 1.geimi kindlalt 21:11. Aravete aga ei murdunud ja võitis 2.geimi omakorda 21:11. Otsustavas geimis jätkus tasavägine finaalkohtumine seisuni 9:9 ja sealt edasi õnnestus Aravetel  kõik ning  tulemusega 15:10 võideti otsustav geim ja kogu kohtumine 2:1.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2023 meistriks kroonitud Aravete I võistkond mängis finaalis koosseisus Rain Ots, Rain Raukas, Marek Palandi, Kristjan Kallaste, Merlin Paloson, Kristiina Tõkke ja Elizabeth Lindjärv. II koha saavutanud Käravete mängis koosseisus Epp Sepp, Marco Palandi,  Kalvi Kallaste, Jaanus Käärma, Kristi Tooming, Kati-Karolin Prangli, Kai Jõemets, Ariano Suur ja Kaimar Männigo ning III koha saavutanud Järva-Jaani koosseisus  Mikk Kallakmaa, Ain Kanne, Ervin Kõll, Sven Selge, Siim Kallakmaa, Martin Jullinen, Kristi Aaloe ja Karoliine Link.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2023 lõplik paremusjärjestus: I Aravete I, II Käravete, III Järva-Jaani, IV Koeru , V Aravete II, VI Järva Vallavalitsus, VII Imavere ja VIII Ambla.

3 paremale meeskonnale kuulusid karikad ja meened, igale Rahvaliigast osavõtjale medal ja võitjavõistkond sai autasustamisel poseerida ka Järva valla võrkpalli Rahvaliiga meistrisärkide ja mütsidega. Loosiauhindu jagus paljudele mängijatele ja siinkohal veel kord suur tänu meie sportliku ürituse toetajatele Graanul Invest, Weber/Saint Gobain, Cramo, E-piim, Natural, Konesko, Tammelaks ja Järva vald. Eesti Võrkpalliliit pani loosiauhindadena  välja ka 2 Eesti koondise särki ja 1 võrkpalli.  Tänan ka võistkondade eestvedajaid Mikk Kallakmaad, Rain Otsa, Epp Seppa, Janek Melnikut, Jüri Ellramit, Martin Nukket, Priit Grünthalit  ja Jaak Tammikut ning kohtunikke Aarne Aljamad, Jüri Ellramit ja Teet Kallakmaad, kes aitasid mänge läbi viia.

Liikumisaastale andsid meie võrkpallurid igatahes märkimisväärse panuse. Järva valla võrkpalli Rahvaliiga järgmine turniir toimub juba sel suvel kolmapäeval 26.juulil Aravete liivaväljakutel, kui selgitame välja Järva valla Suvevolle selle aasta parimad segavõistkonnad.