Järva Valla Sport

noorim osaleja Mihkel Kiripuu emaga ja vanim osaleja Ants Turb koos Kaidy ja Keidy Kaasikuga

Traditsiooniline Ambla SK 5-etapiline suusajooks on selleks aastaks joostud

Kõige väiksemad ühisstardiks valmistumas

Kõige väiksemad ühisstardiks valmistumas

Ambla Spordiklubi poolt korraldatav suusatajate seeriajooks – ainulaadne liikumisüritus kogu Eestis –  toimus sellel sügisel juba 38. korda, kusjuures kõik senised seeriavõistluse  ligi 200 etappi on peetud Aravete Kangrumäe terviseradadel. Kindlasti on nii mõnelgi tekkinud küsimus, mis asi see suusatajate jooks veel on? Lühidalt selgitades  on tegu suusakeppidega liikumisega maastikul e. suusatajate imiteerimistehnikaga liikumisega musta maa tingimustes. Imiteerimistreeningutega saab teha hea eeltöö talveks nii tehnika kui ka treenituse osas ja see sobib nii suusasõpradele talviseks suusahooajaks valmistumisel kui ka kõikidele liikumisharrastajatele igapäevaseks treeninguks. Esimene suusatajate seeriajooks toimus 4- etapilisena 1985.aastal ja osales 30 võistlejat. Ja kuna 1983 aastal olime alustanud ümber järvede jooksudega  ning 1984.aastal suusatamise seeriavõistlusega, siis tekkiski mõte jooksude ja suusatamise vahele jääva paari -kolme kuu pikkune üleminekuaeg täita suusatajate imitatsioonitreeningutega ning nii sai kaetud kogu spordikalendri aasta liikumisüritustega.  Ja kuna osalejate arvud edaspidi  kõikidel liikumisüritustel aina tõusid, siis kindlustasid kõik need liikumisüritused ka  kindla koha järgnevate hooaegade spordikalendris ning toimuvad tänini.  Huvitavate faktidena  võiks siia juurde lisada, et kõige esimese suusatajate seeriajooksu poiste grupi  üldvõitjaks krooniti Reimo Kaasiku, kes ise tegutseb praegu seeriajooksude  peakohtunikuna ning esimese võistluse noorim osaleja,  toona 8 aastane Märt Prosin oli stardis ka selle aasta viimasel etapil lausa 5- liikmelise pere koosseisus.

Selle hooaja 5-etapilisel seeriajooksul osales kokku 60 võistlejat, kellest 26 võtsid osa kõikidest etappidest.  Noorimaks osalejaks oli  1 aastane Mihkel Kirsipuu, kellel aitas rada läbida ema  ja vanimaks osalejaks Ants Turb ning noorima ja vanima osaleja vanusevahe oli lausa üle 75 aasta. Nii on see tegelikult olnud meie liikumisüritustel läbi aegade, et osaletakse läbi 3 põlvkonna. Väga tore, et alati on osalemas ka palju perekondi, kes ühiselt panustavad pere liikumisharrastuse traditsioonide kinnistamisele.

Kõik selle hooajatulemused on leitavad siit!

Aktiivseima pere eriauhinna teenis seekord kõikidel etappidel tublilt kaasa löönud 4-liikmeline perekond Piilik kooseisus Helen, Hanna ja Toivo Piilik ning Annika Orula.  Tunnustust väärivad kindlasti kõikidel etappidel osalenud võistlejad: Kadri-Liis Kirsipuu, Helen Piilik, Criselle Milder, Iris Negus, Hanna Piilik, Mikk Saar, Reio Jalakas, Robin Alliksaar, Mark Sebastian Lepik, Oliver Piil, Arco Milder, Siim Vilbu, Kristofer Robin Lindmaa, Laura-Liis Vikat, Mirtel Tammik, Markin Lepik, Raiko Alliksaar, Virginia Matikainen, Marje Torn-Kirsipuu, Marje Stüff, Karoli Vilbu, Toivo Piilik, Aivar Jalakas, Martin Stüff, Margus Vellama ja Ants Turb. Oma gruppide võitjateks tulid Kadri Liis Kirsipuu, Rünne Negus, Criselle Milder, Mikk Saar, Laura-Liis Vikat, Marten Aron Lepik, Janely Vilbu, Kerto Kaasiku, Annika Orula, Virginia Matikainen, Lembitu Lindmaa, Aivar Jalakas ja Ants Turb.

Väga tore, et siitsamast Kangrumäe radadelt oma sporditeed alustanud meie omad olümplased Kaidy ja Keidy Kaasiku leidsid pingelises talihooajaks ettevalmistusplaanides vaba aega, et suusatajate seeriajooksu parimatele auhindu üle anda ja nendega koos pilti teha. Järgmine liikumissari saab toimuma juba talvel, kui alustab Järva valla suusatamise seeriavõistlus.

Leo Matikainen, esimeste võistluste korraldaja

Noorim osaleja Mihkel Kiripuu emaga ja vanim osaleja Ants Turb koos  Kaidy ja Keidy Kaasikuga

Noorim osaleja Mihkel Kiripuu emaga ja vanim osaleja Ants Turb koos Kaidy ja Keidy Kaasikuga

Venue

Venue Text

  • 10 november, 2022

Organizer

Organizer Text