Järva Valla Sport

ATV

Spordikeskus valmistub talveks

ATV

ATV

Novembri keskel on paslik aeg teha viimaseid ettevalmistusi talveks. Talihooaja ettevalmistused on läinud hästi ja suusarajad on lume tulekuks valmis. Sellel aastal on lisandunud
ka kaks uut suusarada – Koiki ja Imaverre. Koigis asub terviserada spordihoone taga ja on umbes 800 meetrit pikk. Rada valmis selle aasta mai lõpus. See sai võimalikuks tänu sellele, et OÜ Thermoarena laienes ja ettevõttes valmisid uued laoplatsid. Nende välja kaevatud pinnast sai kasutada terviseraja tegemiseks. Nüüd saab rada järk-järgult arendama hakata. Lisaks uuele rajale on Koigis suusatingimused paranenud tänu rajatehnika soetamine. Varem Aravetel kasutuses olnud lumesaan hakkab loodusliku lume olemasolul suusaradasid korras hoidma Koigis.

Imaveres sai seoses kettagolfi väljaku rajamisega pööratud rohkem tähelepanu terviseraja hooldusele, viimased kaks aastat on seal tehtud võsa- ja niitmistöid. Piirkonda on tekkinud juurde ka võimekust talvel suusaradasid hooldada. Praegu on olukord selline, et umbes 1,3 kilomeetri pikkune Imavere terviserada peaks aasta läbi kasutajasõbralik olema.

Ka Aravetel on uuendusi. Aravetel hoiab nüüd radu korras uus lintidega ATV. Masinaparki täiendati valla eelarvest. Järva valla spordikeskus viis läbi alla lihthanke piirmäära jääva hinnapäringu lintidega ATV soetamiseks. Parima pakkumise tegi OÜ Motohoov, hanke hind oli 13 600 eurot koos käibemaksuga.

Sellel talvel tulevad hooldatud suusarajad Aravetele, JärvaJaani, Koeru, Koiki ja Imaverre. Neist valgustatud on Aravete (2 km), Järva-Jaani (2 km) ja Koeru (2,7 km).
Võistluskalender ei ole veel täielikult paigas, aga kindlasti korraldab Järva valla spordikeskus koostöös kohalike spordiklubidega iga-aastase Järva valla seeriavõistluse suustamises, kus etapid toimuvad Valgehobusemäel, Aravetel, Järva-Jaanis ja Koerus. Kui kuupäevad kindlad, tuleb selle kohta ka eraldi teavitus, eeltööd käivad.

Sellel talihooajal osaleb Järva vald taas ka Eestimaa omavalitsuste talimängudel, mis toimuvad 4.–5. märtsil 2023 Elvas.

Järva valla spordikeskus kutsub valla rahvast aktiivselt terviseradasid kasutama.

Jaak Tammik
Järva Valla Spordikeskuse juhataja

 

Venue

Venue Text

  • 20 november, 2022

Organizer

Organizer Text