Järva Valla Sport

Spordiaasta Järva vallas 2023

Spordiaasta 2023 oli Järva vallas täis mitmekesist tegevust, mida koordineeris teist aastat järjest Järva Valla Spordikeskus. Selle muudatuse tulemusel saame sporditegevust lihtsamalt ja tõhusamalt korraldada ning suunata oma sõnumeid spordivaldkonnale. Kogu spordialane informatsioon on kättesaadav Järva Valla Spordikeskuse kodulehel ning igapäevane kiire infovahetus toimub spordikeskuse Facebooki lehe kaudu.

Spordiaasta 2023. aastal kulges liikumisaasta tähe all, kus iga kuu toimus erinevaid liikumissündmuseid või -üleskutseid. Märkimist väärib kaks sammukampaaniat (aprill ja september), mis toimus FitSphere äpis. Samme kogusid kokku 278 huvilist üle valla ja kokku tehti rohkem kui 57 miljonit sammu. Spordiaasta kulmineerus traditsioonilise Päkapikujooksuga Imaveres 10. detsembril. Liikumisaasta sündmustega soovisime suurendada teadlikku regulaarse liikumise vajadust ning kasvatada huvi liikumisharrastuse vastu.

Aasta algas traditsioonilise Järva valla seeriavõistlusega suusatamises, kus etappe korraldatakse valla suurematel valgustatud suusaradadel (Valgehobusemäe, Aravete, Järva-Jaani ja Koeru). Seeriavõistlusest võttis osa 79 suusatajat 236 osaluskorraga.

Suusatamises saavutati palju häid tulemusid Ambla Spordiklubi ja RRSuusaklubi poolt, võideti mitmeid Eesti meistrivõistluste medaleid, kui ka saavutati suurepäraseid tulemusi suurtelt tiitlivõistlustelt, näiteks Kaidy ja Keidy Kaasiku sõit juunioride maailmameistrivõistlustel (20km klassika/ühisstart), kus mõlemad sõitsid top 15ne hulka (Kaidy 11. koht, Keidy 15. koht).

Sellel aastal vahetus RRSuusaklubis treener. Treener Raido Rohi tegemised võttis üle Meelis Aasmäe. Soovime mõlemale mehele uusi huvitavaid ettevõtmisi ja väljakutseid.

Sporditegevuste mitmekesisust näitas ka osalemine Eesti omavalitsuste talimängudel, kus Järva vald saavutas üldkokkuvõttes 11. koha ja suurte valdade arvestuses 6. koha.

Esmakordselt pani Järva Valla Spordikeskus välja ka oma võistkonnad Eesti Võrkpalli Rahvaliigas. Rahvaliigast võttis osa kolm Järva Valla Spordikeskuse võistkonda (mees, naised ja segavõistkond). Korraldati ka Järva valla võrkpallihuviliste seas populaarne Järva valla võrkpalli rahvaliiga, kus osales 2023. aastal kaheksa võistkonda valla erinevatest piirkondadest. Seekordse turniiri võitis Aravete I võistkond Käravete ees, Järva-Jaani saavutas III koha.

Esmakordselt korraldati konkurss Järva valla parimate sportlaste valimiseks. 2023. aasta parimad sportlased kuulutati välja 20. veebruaril Järva-Jaani kultuurimajas Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel.

Jalgpallis mängib Eesti meistrivõistlusi madalamates liigades kaks võistkonda SK Imavere ja FC Järva-Jaani. Saalihokis teeb tegusid naiste Energialiigas Järva-Jaani saalihoki naiskond.

Selle aasta aprillis mängis oma viimase mängu pika ajalooga Ambla Spordiklubi korvpallimeeskond. Kuid maakonna korvpalli tuleb ka juurde üks Järva valla võistkond, üle pika aja paneb oma võistkonna välja Koeru meeskond.

Suvisel perioodil oli Järva vallas väga populaarne rannavõrkpall, üle valla toimusid erinevad seeriavõistlused (Imavere, Koeru, Aravete ja Ambla). Juuli lõpus selgitati välja ka parim Järva valla rannavõrkpalli võistkond. Teistkordselt saavutas I koha Käravete II võistkond, kes alistas pingelises finaalis Järva Vallavalitsuse võistkonna.

Vallas toimusid ka edukalt kõik suuremad spordiüritused, mis varasemalt korraldatud (Järva valla lahtised meistrivõistlused pokkeris, Koeru Kevadjooks, Järvamaa järvede jooksud, E-Piim rattapäev, Koeru kergejõustikuvõistlused,  Alar Ainumäe mälestusvõistlused rannavolles, discgolfis (nädalamängud, Järva-Jaani 100, Järva-Jaani Open ja Fopen), Toomas Berendseni karikavõistlused ja Järva valla meistrivõistlused kergejõustiku 5-võistluses jt.

Suurepärase tulemusega sai hakkama ka Järva valla sportlane Liliana Torn, kes võitis Itaalias Pescaras toimunud veteranide jooksmise Euroopa meistrivõistlusel kuldmedali 10km staadionijooksul. Lisas võitis ta samadel mängudel veel kaks hõbemedalit (8km krossijooksus ja 10km maanteejooksus).

Järva vald võttis ka osa traditsiooniliselt Eestimaa omavalitsuste suvemängudest. Osalemas oli 70 omavalitsust üle Eesti. Üldarvestuses saavutas Järva vald 15. koha ja suurte valdade (üle 8000 elaniku)  arvestuses 10. koha. Järva vald oli esindatud 89 võistlejaga. Aitäh kõikidele Järva valla sportlastele, kes tulevad valda esindama.

Kiiresti harrastajad koguval spordialal „darts“ saavutas Järva valla võistleja Tarmo Saar (Koeru SK) Eesti meistrivõistlustel hõbemedali (osales 131 võistlejat).

Ehituste poole pealt ei saa me üle ega ümber sügisel avatud Imavere skatepargist, mis avati 29. septembril. Imavere park erineb teistest disaini poolest, see on pumptrack stiilis, kus saab endale hoogu pumbata ja suurendada. Skatepark on ehitatud betoonist, mis tõstab rajatise eluiga. Skatepargi projekteerimine ja ehitamine läks kokku maksma 62844 eurot. Lisaks sellele valmis projekt „Imavere ja Käsukonna noored õue seiklema“ ehitati Käsukonna madalseiklusrada, mis maksis 17880 eurot. Toetust saadi Leaderi aktiivse elukeskkonna ja kogukonnateenuste programmist.

Arenduste poole pealt jätkasime iseteenindavate spordihoonete süsteemiga, kus saab klient omale osta pääsme läbi veebikeskkonna (Booklux). Süsteem võimaldab pääsmeid osta ka läbi Stebby keskkonna. Viimati sai selline uuendus tehtud Koigi spordihoonesse. Sama süsteem on kasutusel veel Koeru ja Järva-Jaani spordihoonel. Olenemata kuhu spordihoonesse pääse ostetakse, võimaldab kehtiv pääse siseneda ka teistesse Järva valla spordihoonetesse eesmärgiga suurendada piirkondade vahelist sportlikku läbikäimist.

Aasta lõpus astuti samm lähemale kogukondlikule turvalisusele -Järva valla spordihoonetesse paigaldati elustamisaparaadid. Aravete ja Koeru spordikeskuses viidi läbi koolitused automaatsete väliste defibrillaatorite (AED) kasutamise kohta. Üritus tõi kokku sporditreenerid ja instruktorid, kes soovisid omandada oskuse käsitseda elustamisaparaati. Spordikeskusesse soetati elustamisaparaadid LEADER-i meetme abil, kust Järva vallavalitsus sai toetust 5232 eurot. Eraldi soetati elustamisaparaat Imavere spordihoonesse, kuna sinna LEADER-i tegevusrühma Imavere ei kuulu, siis ostsime sinna eraldi elustamisaparaadi, mis maksis 1318 eurot.

Enne aastavahetust sai ka täiendust Järva Valla Spordikeskuse tehnikapark. Soetati lumerull „Tracker 2300“, mis on valminud koostöös Raido Nottoni ja Eesti tootja Iron Balticuga, et Eesti suusarajad saaksid veelgi parema kvaliteedi. Antud lumerulliga valmivad suusarajad Koeru Terviserajal. Lumerulli maksumus oli 3750 eurot+km.

Järva Valla Spordikeskus soovib aastakokkuvõttes tänada ka meie ettevõtjaid ja aktiivseid spordiklubisid ja -inimesi, kes panustavad palju, et sporditegevus oleks Järva vallas aktiivne.

Toetajad: Graanul Invest, Farm24, Kirsimari, Riinek OÜ, Idakeskus OÜ, Weber/Saint Gobain, Cramo, E-piim, AS Natural, AS Konesko, Tammelaks, Hunnting Grupp (Jäägri Villa), Saksiir, Rakvere Metsaühistu ja Järva Vallavalitsus.

Venue

Venue Text

  • 29 detsember, 2023

Organizer

Organizer Text