Järva Valla Sport

Koeru kergejõustikuvõistlused

Eestis on vähe kohti, kus on 60 aastat järjest kergejõustikuvõistlusi peetud. Tava algatas 1965. aastal Uno Aan, kes korraldas võistlusi kolm aastakümmet. Teist samapalju on jätkanud Toomas Aan. Juubelivõistlustele oli tulnud oma võimeid mõõtma 41 sportlast, mis on viimaste aastate suurim arv. Korraldajatele tegi rõõmu, et sel aastal oli lisaks kohalikele noortele osalemas suur hulk endisaegseid Koeru tugevamaid kergejõustiklasi.

Üldvõitja selgitati kolme parema ala tulemuste liitmise teel. Meestest oli parim Andres Gorbõljov, kes sai alavõidu kuulitõukes (13.60) ja odaviskes (47.17). Teise punktisumma kogus Krister Egert Parve, kes oli kiireim 100 m jooksus (11,9). Kolmas oli Martin Aava, kes hüppas kõige rohkem kaugust (5.59). Alavõite saavutasid ka Andre Toomi kettaheites (40.71/3 kg) ja Sebastian Scönberg 1000 m jooksus (3.16,7).

Naiste karika võitis Deivi Kõll, saavutades esikohad 1000 m jooksus (3.31,8), kettaheites (29.10) ja odaviskes (36.32). Teise koha saavutas Kirke Grünmann, kes oli parim kuulitõukes (8.75). Alavõitudega 100 m jooksus (14,4) ja kaugushüppes (4.40) kogus üldarvestuses kolmanda punktisumma Nele Krebsbach.