Järva Valla Sport

Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2024 võitjad on selgunud

Viiendat korda toimunud Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2024 lõplik paremusjärjestus selgus 27. aprillil Aravete Spordihoones peetud finaalturniiril, kuhu olid lunastanud pääsme põhiturniiri 4 paremat võistkonda Aravete, Käravete, Koeru ja Imavere. Põhiturniiri 36 mängu toimusid meie valla Aravete, Imavere, Koeru, Järva-Jaani ja Koigi Spordihoonetes ja finaalturniiri 4 mängu Aravete Spordihoones. Kokku osales 40-s võistlusmängus rekordilised 9 segavõistkonda 91 mängijaga, kellest 27 olid nais- ja 3 60+ meesmängijad.

Finaalturniiri suhteliselt ühepoolsetes poolfinaalkohtumistes võitis põhiturniiri võitja Aravete Imavere võistkonda 2:0 ja Käravete Koeru võistkonda samuti 2:0. Esineliku otsustavad kohamängud olid aga väga tasavägised ja põnevad ning kulgesid sarnaste stsenaariumite järgi, kus hilisem võitja kaotas 1. geimi. Pronksmedalimängus, kus kohtusid  Koeru ja Imavere, kaotas Koeru 1. geimi lausa 14:25, kuid võitis 2. geimi veelgi kindlamalt 25:11. 3.-s otsustavas geimis oli Koeru siiski veidi kindlam, võitis geimi 15:12 ja mängu 2:1 ning võttis pjedestaali pronksikoha omale. Tulises finaalkohtumises olid taas vastamisi juba 3.aastat järjest Aravete ja Käravete võistkonnad. Käravete, kes kindlasti ihkas oma II koha needust murda, alustas ikka väga bravuurselt ja võitis 1. geimi suhteliselt kindlalt 25:20. Aravete kogenud ja ühtlane võistkond aga ei murdunud, võitis omakorda 2. geimi 25:17 ja 3. otsustava geimi juba 15:8, finaalkohtumise 2:1 ning   suutis taaskord tiitlit kaitsta.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2024 meistriks kroonitud Aravete võistkond mängis finaalis koosseisus Merlin Paloson, Kai jõemets, Rain Ots, Marek Palandi, Kristjan Kallaste ja Joonas Lõbus. II koha saavutanud Käravete mängis koosseisus Epp Sepp, Margit Reinmets, Olga Khodyreva, Hannes Sepp, Marco Palandi,  Kalvi Kallaste, Jaanus Käärma, Ariano Suur ja Riko Tepo Teppan ning III koha saavutanud Koeru koosseisus  Age Vahemaa, Annika Deedin, Martin Nukke, Andres Gorbõljov, Marek Perlin, Jarmo Liiva, Arvi Abner ja Silver Flink.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2024 lõplik paremusjärjestus: I Aravete, II Käravete, III Koeru, IV Imavere , V Võrgutajad, VI Järva-Jaani, VII Päästekas, VIII Järva Vallavalitsus ja IX IG Ambla.