Järva Valla Sport

Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2024 põhiturniir alustas

1.vooru mängudes oli nii ühepoolseid kui ka väga tuliseid vastasseise. Aravete Spordihoones peetud kohtumistes alustas väga kindlalt tiitlikaitsja Aravete võistkond, kes alistas nii Ambla võistkonna 2:0 (geimid 25:6; 25:12), kui ka võistkonna Võrgutajad 2:0 (25:19; 25:16). Oma esimesed 3 punkti teenis tabelisse Võrgutajate võistkond alistades Ambla võistkonna 2:0 (25:22; 25:12). Koigi Spordihoones oli avavoorus edukaim Koeru võistkond, kes võitis Vallavalitsuse võistkonda 2:0 (25:16; 25:12) ja Imavere võistkonda tasavägises kohtumises 2:1 (21:25;  25:18; 15:8). Imavere võiduskoori avas kohtumine Vallavalitsusega, kus võeti võit 2:0 (25:16; 25:19). Kõige pingelisemad ja põnevamad pallilahingud peeti maha aga Järva-Jaani Spordihoones, kus eelmise 2 aasta hõbedatiim Käravete sai küll 2 võitu, kuid seda üsna tasavägistes kohtumistes. Avavoorus suudeti alistada selle hooaja uustulnuk Päästeka võistkond 2:0 (25:23; 25:21) ning Järva-Jaani võistkond samuti 2:0 (25:18; 25:21). Põneva lahingu pidasid maha eelmise aasta pronksimeeskond Järva-Jaani ja selle hooaja uustulnuk Päästekas, kus Järva-Jaani suutis esimese geimi küll omale kallutada 26:24, kuid sitked Päästeka mängijad ei lasknud ennast sellest heidutada ja võitsid omakorda 2 järgmist geimi 25:19 ja 15:10 ning seega kogu kohtumise 2:1. Kui kõikidel võistkondadel on nüüd 2 mängu mängitud, siis kokkuvõttes võiks järeldada, et selle aasta Rahvaliiga favoriidid on endiselt Aravete ja Käravete. Nende 2 võistkonna  favoriidipositsioone tahavad aga tugevalt kõigutada eelkõige Koeru ja Päästekas, aga ka Imavere, Võrgutajad ja Järva-Jaani. Ambla ja Vallavalitsus ei ole ka kindlasti veel oma viimast sõna öelnud ja võib uskuda, et nendelt tuleb turniiri käigus veel nii mõnigi tore võit. Küll aga tasub ikka meeles pidada, et võrkpall on võrratu ja seda mängu mängides või pealt vaadates leidub vaatamata skoorile alati midagi põnevat ja positiivset.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga jätkab järgmise vooru mängudega teisipäeval 19. märtsil ja siis kohtuvad omavahel Aravete Spordihoones Ambla, Käravete ja Imavere, Järva-Jaani Spordihoones Järva-Jaani, Aravete ja Vallavalitsus ning Koeru Spordihoones Koeru, Päästekas ja Võrgutajad.  Jääme siis põnevusega järgmise vooru mängude ootele.