Järva Valla Sport

Eesti võrkpalli Rahvaliigas on käimas pingelised väljalangemismängud

Eesti võrkpalli Rahvaliigas on selgumas võistkonnad, kes pääsevad oma tugevusgruppides 4 parema võistkonna sekka, et siis 7.-8.aprillil Türi Konesko Spordihoones toimuval finaalturniiril selgitada välja 2023. aasta Eesti võrkpalli Rahvaliiga parimad.

Järva valla Spordikeskuse naiskond ja meeskond on oma kohtumised vastastega pidanud. Järva valla Spordikeskuse naiskonna vastaseks tuli 1/8 finaalis Tallinna võistkond Must Mamba, kellega kohtuti avamängus Aravete Spordihoones. Tugev vastane õnnestus südika ja hea mänguga alistada 3:1. Kui pingelise avageimi võitsime 25:23, siis 2 järgmist geimi olid suhteliselt ühepoolsed, kui kaotasime 2.geimi 14:25 ja võitsime 3.geimi 25:15. Tõeline põnevusetendus rullus lahti aga 4. geimis, kui meie naiskond oli geimi algusest peale tagaajaja rollis ja tundus, et seisul 18:22 seda geimi enam päästa ei õnnestugi, kuid teisiti arvasid meie mängijad, kes südika ja targa mänguga ning lihtsaid vigu vältides võitsid rohkearvulise publiku rõõmuks selle geimi 25:23 ja selle paari avamängu 3:1. Võib kindlalt väita, et see oli meie naiskonna kogu hooaja parim kodumäng. Korduskohtumisel Tallinnas tuli kahjuks vastu võtta kaotus 0:3 ning seejärel kaotasime ka edasipääsu otsustava „kuldse geimi“ 12:15. Sellega sai meie naiskonna Eesti võrkpalli Rahvaliiga hooaeg selleks korraks ka läbi. Kokkuvõttes tuleb naiskonna esitusega siiski vägagi rahule jääda, sest debüüthooajal kohe väljalangemismängudele jõudmine ja 9.-16.koht  23 naiskonna konkurentsis on järgmist hooaega silmas pidades igati motiveeriv ja julgustav. Ja mis veelgi olulisem,  on see,  et käivitusid ühistreeningud ja naismängijate huvi võrkpalliharrastuse vastu on suur.

Järva valla Spordikeskuse meeskond pääses samuti  alagrupiturniirilt edasi ja vastaseks ¼ finaalis tuli Segway/ Viljandi vald Võrkpalliklubi. Võrdsete võistkondade vastasseisus õnnestus meie meeskonnal üllatavalt kindlalt avamäng võõrsil 3:0 võita. Korduskohtumine Aravetel oli aga võrkpallisõpradele tõeline maiuspala, kus võitja selgus alles 5.geimis, mille Järva valla Spordikeskuse meeskond võitis 15:8, kogu kohtumise 3:2 ja seeria 2:0 ning pääses teist aastat järjest finaalturniirile.

28.veebruarist kuni 25.aprillini toimub Järva valla Aravete, Järva-Jaani, Koeru, Koigi ja Imavere Spordihoonetes  8 kohaliku segavõistkonna osavõtul  IV Järva valla Rahvaliiga võrkpalliturniir. Põhiturniiril ja kohamängudel peetakse kokku 36 võrkpallilahingut, et selgitada välja selle aasta Järva valla võrkpalli Rahvaliiga saaliturniiri parim võistkond ning anda kohalikele võrkpalliharrastajatele võimalus end võistlusolukorras proovile panna. Samuti saab iga osaleja sportlikult tähistada ka liikumisaastat. Need 8 võistkonda, kes omavahel mõõtu võtma hakkavad, on  Ambla, Aravete I, Aravete II, Imavere, Järva-Jaani, Järva Vallavalitsus, Koeru ja Käravete. Registreerus 77 mängijat vanuses 15 -68 eluaastat.  77-st mängijast on 26 naismängijad, 6 on 60+veteranmängijad ja  5 on välismängijad. Põhiturniiri käigus on mängijatel, kes seni  veel registreerunud ei ole, võimalus  turniiriga liituda.  Selle aasta Rahvaliiga võitja selgub 25.aprillil Imaveres, kus kõigi  8 võistkonna osavõtul peetakse vastavalt põhiturniiril saavutatud kohale  kohamängud. Peale kohamänge toimub autasustamine, kus tunnustatakse nii Rahvaliiga parimaid kui ka kõiki osalejaid. Lisaks Järva valla Spordikeskusele aitavad auhinnalauda katta ka meie juba traditsiooniliselt tublid toetajad Graanul Invest, Weber/Saint Gobain, Epiim, Natural, Konesko, Cramo ja Tammelaks.

Põnevaid pallilahinguid ja edu kõikidele võistkondadele ja mängijatele – VÕRKPALL ON VÕRRATU!