Järva Valla Sport

Eesti võrkpalli Rahvaliigas on jaanuarikuus algamas otsustavad alagrupimängud, kus selguvad play-off turniirile edasipääsejad

Eesti võrkpalli Rahvaliigas osalevad ka sellel hooajal Järva valla Spordikeskuse naiskond, meeskond ja segavõistkond, kes kõik mängivad 5-liikmelistes alagruppides. Alagrupiturniiril tuleb iga vastasega mängida 2 mängu kodus/võõrsil printsiibil e. kokku 8 kohtumist. Kõige edukamalt on seni läinud meie meeskonnal, kes kaotusekibedust veel tundnud ei ole. Viimases kohtumises alistas Järva valla Spordikeskuse meeskond Aravete Spordihoones peetud kodumängus Tiim S`Pirita meeskonna 3:0 (26:24; 25:19: 25:17). Segavõistkond kaotas viimases kodumängus küll Udraki võistkonnale 0:3 (22:25; 16:25; 17:25), kuid vaatamata sellele hoiab ennast hästi play-off mängude kursil. Naiskond kaotas kodus viimases selle aastanumbri kohtumises Tallinna naiskonnale Intervoll VK II 0:3 (11:25; 23:25; 15:25). Kokku tuleb meie valla võistkondadel alagrupiturniiridel pidada 24 kohtumist, millest pooled peetakse meie kodumängudena Aravete Spordihoones. Alagrupimänge jääb jaanuarisse veel meeskonnal 3, naiskonnal 3 ja segavõistkonnal 2 ja nendest 8-st mängust 3 on meie võistkondadel kodumängud (igal meie võistkonnal 1 kodumäng).

Enne viimaseid alagrupimänge on Järva valla Spordikeskuse naiskond 1 võidu ja 4 kaotusega ning 3 punktiga  4. kohal. Tähtsaim kohtumine ootab neid  jaanuaris ees võõrsil Kose VK-ga, kellega selgitatakse alagrupi 4. ja 5. koht. Kui naiskonnal õnnestub saavutada alagrupis 4. koht, siis tagab see edasipääsu play-off mängudele. 5. koha puhul on naiskonna jaoks selle hooaja Eesti Rahvaliiga mängud lõppenud.

Järva valla Spordikeskuse meeskond on hetkel  5 võidu ja 14 punktiga alagrupi kindel liider ja vaatamata pidamata 3-le mängule on edasipääs play-off mängudele tagatud. Eesmärgiks on kindlasti seda kohta kaitsta, sest see tagab meeskonnale pääsu otse veerandfinaali.

Järva valla Spordikeskuse segavõistkond on seni võitnud 3 ja kaotanud 3 kohtumist, kuid vaatamata kaotustele hoiab turniiritabelis kindlalt 11 punktiga 2. kohta. Nende jaoks on olulise tähtsusega tegelikult kõik 3 veel pidamata mängu, sest mida kõrgemal kohal alagrupiturniir lõpetatakse, seda enam on lootust play-off mängudes soodsam vastane saada.

Play-off  e. väljalangemismängud toimuvad veebruaris-märtsis ja kui mõnel Järva valla Spordikeskuse võistkonnal õnnestub karmist  play-off mängude kadalipust läbi murda ja jõuda finaalturniirile, siis need  iga võistlusgrupi 4 parema võistkonna finaalturniirid peetakse 29. ja 30. märtsil Tartumaal Lähte Spordihoones.

 Eesti võrkpalli Rahvaliiga turniiride ja mängude kõrval toimuvad 11. ja 25. jaanuaril Aravete Spordihoones veel Cramo segaturniiri 2 viimast etappi ning alates veebruarikuu lõpust kuni aprillikuu lõpuni on kavas 2 kuu jooksul maha pidada ka juba 5. korda toimuv Järva valla võrkpalli Rahvaliiga saaliturniir segavõistkondadele.

Järva valla Spordikeskuse võistkondade esindaja Leo Matikainen

Venue

Venue Text

  • 28 detsember, 2023

Organizer

Organizer Text