Järva Valla Sport

Eesti võrkpalli Rahvaliigas on alagrupiturniiride mängud peetud ja algavad otsustavad ja põnevad play-off mängud

 

Järva valla Spordikeskuse kolmest võistkonnast kahel õnnestus alagrupiturniir edukalt lõpetada ja tagada koht väljalangemismängudele

Järva valla Spordikeskuse naiskond alistas alagrupiturniiri 2.-3.kohta otsustavas kohtumises  kindlalt  VK Seltskond II naiskonna 3:0 ja tuli 5 võidu, 3 kaotuse ja 15 punktiga alagrupis II kohale. Alagrupi viimane kohtumine juba enne mängu endale esikoha taganud Paide VK/Veltsi Reisid naiskonnaga kaotati küll 0:3, kuid tuleb tõdeda, et meie naiskonna mängupilt viimastes kohtumistes on tunduvalt rõõmustavam ja parema kvaliteediga, kui turniiri alguses sügisel.

Järva valla Spordikeskuse meeskond pidas oma 4-st viimasest kohtumisest  2 kodus ja 2 võõrsil. Kodumängudes alistati kindlalt Selver Tallinn Tšuhnenkov meeskond 3:0 ja kaotati pingelises heitluses alagrupi võitjale Palivere SK-le 2:3 ning võõrsil mängudes võideti Tiim `S Pirita 3:1 ja SK Tats/Rae SK 3:2 (viimane geim 16:14). Meeskonna saagiks alagrupiturniiril oli 5 võitu, 3 kaotust, 16 punkti ja alagrupi II koht. Meeskonna mängupildi kohta võiks alagrupiturniiril öelda, et see oli heitlik nagu selle talve ilm – kohati kargelt ja kindlalt kvaliteetne ja siis alates servist vesiselt lagunev. Tundes aga meie mängijaid ja arvesse võttes nende kogemusi, on igatahes väljalangemismängudes oodata põnevaid heitlusi  ja ega teisiti ju ei saagi, sest kaitsmist ootab eelmise aasta II tugevusgrupi esikoht.

Järva valla Spordikeskuse segavõistkond jäi play-off turniirile edasipääsust ülinapilt ilma, kui viimase 5 mänguga ei õnnestunud meie alagrupi 3 parema võistkonna hulka end võidelda.  Viimases kahes kohtumises Kohila Võrkpalliklubiga jäädi sellest vaid ühe geimivõidu kaugusele. Kuigi eelnevalt võideti kodus Metsajõe Puhkemaja võistkonda 3:0 ja võõrsil Käru võistkonda 3:1 ning kaotati alagrupiturniiri täiseduga lõpetanud Udraki  võistkonnale võõrsil 0:3, tuli kodus kahjuks tunnistada Kohila VK paremust 1:3 ja 0:3. Segavõistkond jäi alagrupis 4.kohale kogudes 4 võidu ja 4 kaotusega 11 punkti.

Veebruaris/märtsis peetavatel väljalangemismängudel  kohtub meie naiskond 1/8 finaalis naiskonnaga  Must Mamba. Edasipääseja  naiste II tugevusgrupi 8 parema naiskonna hulka selgub 2 mängu kokkuvõttes (vajadusel „kuldne geim“). Esimene kohtumine nende 2 naiskonna vahel toimub Aravete Spordihoones (kuupäev on veel lahtine) ja kordusmäng Tallinnas. Paari võitja kohtub ¼ finaalis paari Sandpit vs Tõrva VK võitjaga.

Meeskonna vastaseks ¼ finaalis on Segway Viljandi vald VK, kellega eelmisel aastal mängiti samas alagrupis ja ka 4 parema võistkonna finaalturniiril. Et koht 7.-8. aprillil Türi Konesko Spordihoones toimuvale finaalturniirile tagada tuleb võita 3-st kohtumisest 2 . Esimene (ja vajadusel kolmas) kohtumine leiab aset  Viljandis ja teine Aravetel.

Kindlasti tuleb au anda meie võrkpallifännidele, kes on üle pika aja  taas üles leidnud Aravete Spordihoone tribüüni ja kelle toetust meie võistkondadele ei saa kohe kuidagi alahinnata. Ootame rohkearvulist publikut kindlasti ka meie naiskonna ja meeskonna eriti tähtsatele play-off mängudele, et nautida võrratut võrkpalli ja aidata tasavägiseid kohtumisi meie võistkondade kasuks kallutada!

Leo Matikainen

 

Venue

Venue Text

  • 30 jaanuar, 2023

Organizer

Organizer Text