Järva Valla Sport

Eesti võrkpalli Rahvaliiga 2024 alagrupiturniiride mängud on peetud ja algamas on otsustavad ja põnevad play-off mängud

Eesti võrkpalli Rahvaliigas lõpetasid kõik 3 Järva valla Spordikeskuse võistkonda alagrupiturniirid edukalt ja tagasid koha väljalangemismängudele.

Järva valla Spordikeskuse naiskond kaotas küll alagrupiturniiri 4.-5.kohta otsustavas kohtumises Kose Huvikooli naiskonnale 2:3, kuid sellest siiski piisas, et tagada edasipääs play-off mängudele. Alagrupi viimane kohtumine võõrsil Kiili SK naiskonnaga kaotati küll 0:3, kuid see enam edasipääsu  suhtes midagi ei otsustanud.

Järva valla Spordikeskuse meeskond pidas oma 3-st viimasest kohtumisest  1 kodus ja 2 võõrsil. Kuna Kohilas tuli meie meeskonnal tunnistada kohaliku tiimi Neemeco paremust 1:3, siis vajasime viimases alagrupimängus võitu, et tagada alagrupis I koht ja ühtlasi ka parem positsioon väljalangemismängude tabelis. Sellega sai meeskond suurepäraselt hakkama, alistades Aravetel toimunud kohtumises Wilsons/TTK B meeskonna 3:0. Meeskonna saagiks alagrupiturniiril jäi 7 võitu ja 1 kaotus. Meeskonna mängupildi kohta võiks alagrupiturniiril nähtu põhjal öelda, et potentsiaali on igatahes kõvasti. Kui kõik meie mängijad on rivis ja häälestatus on eeskujulik, siis võime võidelda ka Eesti Rahvaliiga II tugevusgrupi kõige kõrgemate kohtade eest.

Järva valla Spordikeskuse segavõistkond tagas play-off turniirile edasipääsu kindla alagrupis saavutatud II kohaga. Viimastes kohtumistes alistati võõrsil Käru võistkond 3:2 ja kodus Kohila VK võistkond 3:0. Segavõistkonna saagiks jäi alagrupiturniiril 5 võitu ja 3 kaotust.

Veebruaris/märtsis peetavatel väljalangemismängudel  kohtub meie naiskond 1/8 finaalis Tartu naiskonnaga  Sandpit, kes tuli oma alagrupi võitjaks. Edasipääseja  naiste II tugevusgrupi 8 parema naiskonna hulka selgub 2 mängu kokkuvõttes (vajadusel „kuldne geim“). Esimene kohtumine nende 2 naiskonna vahel toimub Aravete Spordihoones (kuupäev on veel lahtine) ja kordusmäng Tartus.

Meeskonna vastaseks 1/8 finaalis on kas Selver Tallinn Marko või alagrupiturniiride parim 4.koht. 1/8 finaalis mängitakse vaid 1 kohtumine ja see peetakse Aravete Spordihoones. Kui meil õnnestub 1/8 finaalmäng võita, siis ootavad meid ees veerandfinaalmängud võõrsil/kodus printsiibil ja vastaseks saab olema kas Keila VK või Kastre.

Segavõistkonna 1.vastaseks on 1/8 finaalis kas TalTech (Tallinn) või ALT Volley (Tartu). Meie võistkonna 1/8 finaalkohtumine peetakse Aravete Spordihoones. Kui meil õnnestub vastane alistada, siis ootavad meid ees 2 veerandfinaalkohtumist kodus/võõrsil printsiibil Mustvee võistkonnaga Välk.

Kõikide veerandfinaalide võitjad selgitavad selle hooaja Eesti võrkpalli Rahvaliiga karikavõitjad 29. ja 30.märtsil Tartumaal Lähte Spordihoones.

Kindlasti tuleb au anda ka  meie võrkpallifännidele, kelle toetust meie võistkondadele ei saa kohe kuidagi alahinnata. Ootame rohkearvulist publikut ka eriti tähtsatele play-off mängudele, et nautida võrratut võrkpalli ja aidata tasavägiseid kohtumisi meie võistkondade kasuks kallutada!