Järva Valla Sport

E-Piim Rattapäev

Järva-Jaani Terviserajal toimus 18. juuni E-Piim Rattapäev. Ilus ilm oli kohale meelitanud palju rattahuvilisi sealhulgas ka Eesti paremiku kuuluvaid sõitjaid. Tegemist on Eestis, kui mitte maailmas ainulaadse võistlusega kus saab ennast proovile panna kolmel erineval võistlusel samal päeval (rattaralli/maanteesõit, rattamaraton ja rattavahetusega sõit).

Maanteesõidu (40km) võitis Mikk Madisson (Pärnu Kalevi Spordikool). Teisele kohale sõitis ennast Sten Kask (Bike Fanatics CC) ja kolmandana lõpetas Ove Lillemaa (Peloton). Võitja keskmine kiirus oli 40,79 km/h.

Rattamaratonis (50km) oli võidukas Gert Kivistik (ATT Investments) ajaga 1:53:16,2, kellele järgnes Gert Jõeäär (Veloplus) ja Josten Vaidem (Fixus). Võitja keskmiseks kiiruseks tuli 26,48 km/h.

Sama esikolmik läks ka rattavahetusega sõitu (50km+40km), kuid rattavahetusega sõidus läks esikoht seekord Gert Jõeäärele, talle järgnes Gert Kivistik ja kolmandana lõpetas Josten Vaidem.

Parimad Järva-jaani Ratta- ja Suusaklubi võistlejad olid Janek Resev, kes saavutas rattamaratonil vanuseklassis M45 1. koha ning oli üldarvestuses 12nes ning rattavahetusega sõidus M45 2. koha ja üldarvestuses 13. koha. Manteesõidus sõitsid hästi Margus Linkgreim M50 2. koht ja Andres Laaniste M40 4. koht.

Võistluste protokollid on leitav siit: https://my.raceresult.com/242651/results

Võistlusest võttis osa 133 sportlast põhisõitudel, lisaks juurde lastesõidud.

Suur suur tänu Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi eestvedajale Teet Kallakmaale ja tema meeskonnale sellise suurepärase spordipäeva korraldamise eest Järva vallas.

Venue

Venue Text

  • 18 juuni, 2023

Organizer

Organizer Text