Järva Valla Sport

Aravete rannavolle finaaletapil jagus põnevust

Pühapäeval 13.08 toimus Aravete rannavolle 4.etapp nimega “JÄÄGRI VILLA”. See oli ka ühtlasi karikasarja viimane etapp, mis toimus King of the Court formaadis 👑.
Mängiti viis 15. minutilist vooru kahel väljakul samaaegselt. Ühel väljakul oli nö. “juhtgrupp” 4 meespaariga ja teisel väljakul “jälitajate grupp” samuti 4 meespaariga. Esimeses voorus loositi võiskonnad gruppidesse ja vooru lõppedes jagunesid juba paarid punktide alusel kahte tugevusgruppi. Peale igat vooru punktid nulliti ja uus voor algas puhtalt lehelt. 2 ja 3 voorus langes “juhtgrupist” 2 vähim punkte saanud paari “jälitajate gruppi” ning vastupidi kaks paremat paari jälitajate grupist tõusis ülesse. 4. voorus liikusid gruppide vahel ainult üks paar ning finaalvoorus mängiti juba kohad välja.
See põnev ja atraktiivne formaat pakub alati üllatusi ning oma osa on ka õnnefaktoril. Ja seda kõike viimasel etapil oli küll ja veel 🙃!
Turniiri võitjad on täpselt ehe näide sellest, kus kõik need faktorid õigeaegselt kokku langesid 😎. Kihlveokontorid võitu neile kahele sõbrale kindlasti pakkunud ei oleks, ent ometi soosis see päev just neid. Õigel ajal saadi kolmandas voorus teenitud punktidega “peagruppi” ja 4. voorus jäädi ülimalt napilt 1-e punkti vahega sinna viimasena püsima ning finaalvoorus lõhati veel lisaks üllatuspomm 💣ja võideti kogu turniir! Seega Aravete rannavolle liivaväljakute kuningad on: Romet Uudeküll 👑 ja Taavi Leinart 👑!!! Ääretult põnev oli ka teise ja kolmanda koha saatus. Kuna finaalvoorus jäid kaks paari võrdsete punktidega viiki, siis kohtade väljaselgitamiseks mängiti lisamäng tavalises rannavolle formaadis 11 punktini ja äkksurmaga. Kuigi Rakvere mehed Ragnar Heek/Taavi Relvik juhtisid mängu vahepeal juba 6:1 Karl Rinaldo/Viljar Indus vastu, siis ometi tulid sellest seisust viimased mehed välja ja võtsid ise teise koha endale!
4.etapi “Jäägri Villa” paremusjärjestus kujunes selliseks:
🥇 Romet Uudeküll/Taavi Leinart 👑👑(Aravete)
🥈 Viljar Indus/Karl Rinaldo (Tallinn)
🥉 Ragnar Heek/Taavi Relvik (Rakvere) 4. Lauri Arumeel/Nils Rühka (Kiili) 5. Siimo Tänavots/Aare Aasmäe (Harjumaa) 6. Margus Õun/Mersin Võrno (Tallinn) 7. Andres Leismann/Marko Niimeister (Tallinn) 8. Meelis Matkamäe/Andres Reial (Järvamaa)
Rõõm oli taaskord näha uusi mängijaid, kes esimest korda Aravete rannavollet külastasid. Eriline rõõm oli näha Beach44 poisse Karl Rinaldot ja Nils Rühkat, kes koos Urmas Piik-ga korraldavad aastaringselt Tallinnas Eesti suurimat rannavolle sarja, viivad läbi abilistega treeninguid nii noortele kui ka harrastajatele, korraldavad kahte Eesti GP etappi (Jõekääru ja Kloogaranna) ning teevad rannavolle huvilistele Eestis esimest selle teemalist podcasti “Kõrvuni liivas” !
Eriline tänu läheb etapi toetajatele “Jäägri Villa“, Valeri Hominile ja Järva Valla Spordikeskusele, kelle abiga oli auhinnalaud kaetud 🙏!
Suur tänu taaskord kõikidele mängijatele ja kohtunikele: Meelis Pikkpõld ja Jaanus Gildemann 🙏!
Teate edastas Aravete rannavolle
Aravete rannavolle nelja etapi kolm parimat:
I Margus Õun/Mersin Võrno
II Ragnar Heek/Taavi Relvik
III Siimo Tänavots/Aare Aasmäe
Karikasarjas osales 31 paari (47 erinevat mängijat)!

Venue

Venue Text

  • 13 august, 2023

Organizer

Organizer Text